Медична міграція: чому з України масово виїжджають лікарі

Так щиро і від самого серця слова клятви майбутнього лікаря говорили  студенти-медики, отримуючи дипломи… А я думала: ну, як вони цю клятву зможуть виконати? Міністерство охорони здоров’я фінансує 30% потреб онкохворих, 27% потреб хворих на сердцево-судинні хвороби… а приходити до лікарів будуть всі.

Вдивляючись у молоді натхненні обличчя, які ще горять жагою працювати та рятувати людей, я розумію, що дуже скоро чималу кількість з них ми в Україні не побачимо. Мало хто з них захоче працювати на мізерну зарплату в 3200 грн, не спати ночами, беручи на себе відповідальність за життя інших людей, чуючи звинувачення у корупції, відчуваючи зневагу та приниження з боку держави.

Ми щороку готуємо тисячі нових медичних кадрів, і вони щороку виїжджають за кордон до країн, які зацікавлені в українських медиках та створюють для них людські і сприятливі умови працевлаштування.

І ті, кого в нас обзивають хабарниками і корупціонерами, – там стають шанованими, провідними фахівцями.

За останні кілька років з України виїхало майже 70 тисяч медиків, у найближчі роки, за нашими прогнозами, виїде ще близько 50 тисяч. З тих, хто працює на первинній ланці – 60% медики пенсійного віку. Забезпечення медичним персоналом, наприклад, у Луганській, Донецькій областях складає ледь 50-60% від потреби…

Моя мета – привести до влади людей, націлених на відродження країни, – науковців, галузевих фахівців, молодих талановитих менеджерів, ефективних управлінців. Досить політики, треба рятувати країну та робити реальні справи, щоб наші діти не шукали свого щастя і достатку за морями і океанами…

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: