“Квіти, як і люди – живі, у них є душа”

До 120 річчя від дня народження відомої української художниці Катерини Білокур у центральній Мукачівській міській бібліотеці оформлено тематичний книжково-ілюстративний перегляд видань.

Про це повідомляє Мукачівська міська рада

Природа стала для неї вчителем, а квіти – головними мотивами полотен. Вони, немов на одному диханні, лягали на полотно яскравим вибухом. Сьогодні, щоб побачити її полотна, в Україну приїжджають люди з усього світу.

“Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!” Так сказав про українську художницю відомий Пабло Пікассо.

Рідкісним був хист цієї жінки, володіла вона винятковим чуттям. Вона помічає незвичну форму листка орхідеї, за тридцять кілометрів пішки йде аж під Пирятин, щоб побачити десь там, у лузі, цвіт конвалії. У вільному леті уяви художниця бачила свій, особливий світ, її квіти реальні та водночас вони вихоплені з якихось видив фантазії, з казки, наче вони з тих квітів, що їх дівчата мріють знайти в ніч на Івана Купала.

“Ой як радісно, як є можливість кожного дня працювати: не почувається ні старість, ні самотність, бо з-під пензля кожного дня на полотні виростає щось нове, прекрасне і чудове”, — писала Катерина Білокур.

Пензлі для роботи вона вживала лише власного виробництва, виготовляючи їх з тхорячих волосинок, бляхи з-під консервної банки та вишневої гілочки. Вони мали по кілька волосків, нагадували голку, проте лише такими пензлями мисткиня могла тонко й майстерно опрацьовувати кожну деталь свого твору. Процес роботи над кожною картиною тривав довго, а над окремими творами вона працювала по кілька років. До своїх картин ставилася з великою відповідальністю та вимогливістю.

У музеї українського народного декоративного мистецтва можна оглянути добірку її робіт.

У Мукачівській міській центральній бібліотеці імені Олександра Духновича представлена інформація про художницю, цікаві фотографії, документи, а також чудова фотокнига «Катерина Білокур».

Протягом тижня Всім охочим буде роздаватись інформаційна пам’ятка «Живописний світ Катерини Білокур», яку підготувала Катерина Теребеші – бібліограф Мукачівської міської бібліотеки ім. О. Духновича.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: