Культурна дипломатія – м’яка сила України

Сьогодні, 10 листопада, розпочав роботу перший Міжнародний форум культурної дипломатії, організований Українським інститутом у співпраці з Міністерством закордонних справ України.

Захід зібрав провідних фахівців із України, США, Великої Британії, Австрії, Чеської Республіки, Литви та Туреччини для обміну найкращими практиками, пошуку інклюзивних рішень для культурної дипломатії в часи глобальних криз і загроз.

Серед ключових тем форуму:

  • найкращі практики культурної дипломатії;
  • сприйняття України за кордоном;
  • імідж держави та національна безпека;
  • Україна в світовому рейтингу м’якої сили.

На відкриті форуму, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зауважив, що в Україні сформована інституційна база культурної дипломатії на основі МЗС та Українського Інституту. Він особливо відзначив участь у форумі Першої леді Олени Зеленської як знак політичної підтримки культурної дипломатії на найвищому рівні.

Міністр зауважив, що в Україні вже виросло ціле покоління українських митців та арт-менеджерів, які готові займатися культурною дипломатією. А деякі з них вже втілюють успішні мистецькі колаборації за кордоном.

“У культурній дипломатії є два ключові пріоритети. По-перше, створення нових сенсів і наративів, які ми просуваємо щодо України у світі. По-друге, втілення нових яскравих проєктів, якими ми дивуємо світ і м’якою силою культури впливаємо на ставлення до України у різних країнах”, — зауважив він.

Міністр підкреслив, що кожна країна має власну специфіку знань про Україну та ставлення до неї: “Мистецтво культурної дипломатії полягає в тому, щоб у межах загального просування України таргетувати окремі країни як особливі аудиторії із власним сприйняттям нашої держави”.

За словами Дмитра Кулеби, ефективна культурна дипломатія, як і зовнішня політика, потребує належного фінансування, і йдеться не лише про ресурси бюджету, а й про взаємовигідне партнерство з меценатами: “Потрібно розвивати формати співробітництва із бізнесом, експортерами, які зацікавлені у торгівлі на ринках конкретних країн. Ми є найкращими союзниками”.

У роботі форуму також беруть участь представники органів виконавчої влади, культурних інституцій, освітніх установ, аналітичних центрів, іноземних посольств, міжнародних організацій та ін.

МЗС України

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: