Поки в Україні влада ще з’ясовує, коли краще запроваджувати локдаун — до Нового року чи після — та які обмеження мають бути, щоби зменшити поширення коронавірусу, у багатьох країнах ввели жорсткі обмеження, а деякі вже навіть будуть послаблювати карантин перед різдвяними святами.
Які обмеження діють у сусідніх країнах?
У Росії запроваджували двотижневий локдаун лише в одному регіоні. Так, у Республіці Бурятія від 16 листопада ввели жорсткий карантин на два тижні. У зв’язку з цим закрили всі підприємства торгівлі та громадського харчування. Винятками стали заклади громадського харчування на території підприємств і готелів, продовольчі магазини, аптеки, а також роздрібна торгівля товарами першої необхідності. Водночас про запровадження загального локдауну по всій Росії поки що не йдеться.
У сусідній Білорусії про повний локдаун наразі теж не йдеться. У країні діє масковий режим та заборона на в’їзд для іноземців і осіб без громадянства у зв’язку, як заявляє влада, з ситуацією із коронавірусом.
У Польщі, як і в багатьох інших європейських країнах, розпочали потроху послаблювати карантинні обмеження перед різдвяними святами. Зокрема, відкрилися торговельні центри та магазини. Таким чином уряд Польщі хоче простимулювати роздрібну торгівлю на період підготовки до Різдва 25 грудня. Водночас дистанційне навчання в усіх школах буде подовжено до різдвяних канікул. Цього року період зимових шкільних канікул буде однаковим у всій Польщі — від 4 до 17 січня. Раніше канікули у польських регіонах впроваджували в різні часові періоди. Так само до Різдва у Польщі не працюватимуть ресторани, бари, фітнес-студії та культурні заклади.
Угорщина, щоб сповільнити темпи поширення COVID-19, ще у листопаді на три місяці запровадила низку карантинних обмежень. Зокрематв країні з вівторка, 10 листопада, закрили всі середні школи, університети та ресторани, а також розширили введену нічну комендантську годину. За словами прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, новий локдаун необхідний, бо “якщо число випадків коронавірусу буде рости нинішніми темпами, то угорські лікарні не зможуть впоратися з таким навантаженням”.