Іршавчани звернулися до голови РДА із проблемним земельним питанням

У вівторок, 8 серпня, голова райдержадміністрації Олександр Горін провів зустріч із мешканцями Іршавської територіальної об’єднаної громади. Жителі Іршави звернулися до керівника району посприяти у вирішенні ситуації, яка виникала, на їхню думку, із незаконною роздачею земельних ділянок поза межами населеного пункту на території Іршавської ОТГ біля автозаправки “ОККО” в напрямку с. Лоза.

Жителям міста більше 25 років тому, були надані земельні ділянки у тимчасове користування для ведення сільського господарства.

За інформацією Іршавської міської ради земельні ділянки в приватну власність не передавались, позаяк за планами міста там було передбачення розширення території Іршави, будівництво багатоквартирних будівель або заводу. Як виявилося згодом, все ж окремим мешканцям району, вдалося приватизувати ці земельні ділянки.

Нині ж громада обурена, передусім, коли вони зверталися в Головне Управління Держгеокадастру у Закарпатській області, щоб оформити земельні ділянки, їм відписували одні відмови. Хоча, згідно Земельного Законодавства України переважне право отримання у власність земельну ділянку мають громадяни, які користувалися землею більше 15 років.

На зустрічі також були присутні заступник голови райдержадміністрації Іван Мошкола, керівник апарату райдержадміністрації Олег Козенюк, голова Іршавської ОТГ Степан Бобик, начальник відділу в Іршавському районі ГУ Держгеокадастру в Закарпатській області Василь Терпай, начальник юридичного відділу РДА Катерина Попович, представники прокуратури та поліції.
Керівник району вислухав усі аргументи представлені громадою. В свою чергу, Олександр Васильович пообіцяв в межах чинного Законодавства, яким він керуватися, як державний посадовець, долучиться до вирішення даного проблемного питання.

Відтак, голова РДА підтримує громадян міста відправити запит в Головне Управління Держгеокадастру у Закарпатській області, щоб надали інформацію, яким чином здійснювався розподіл земельних ділянок у власність громадян, які є не є жителями міста, і навіть не враховувалась думка тих громадян, які тимчасово використовували земельні ділянки для ведення сільського господарства.

Іршавська ОТГ звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позивними заявами про скасування раніше прийнятих розпоряджень голови РДА “Про затвердження детальних планів територій за межами населеного пункту (на території Іршавської ОТГ)”.

Райдержадміністрацією, розгляд будь яких питань пов’язаних із вищезгаданими земельними ділянками, до прийняття рішень суду, не здійснюватимуться.

Іршавська РДА

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: