
64 іграшки для акції “Закарпаття запрошує на Різдво” робить майстриня з Іршавщини Тетяна Маланка.
Тетяна розповідає, що іграшки вона робить у техніці декупаж. «Я називаю цю техніку – Мистецтво для тих, хто не вміє малювати. Бо всі картинки виглядають як розпис. Виникло мистецтво в кінці 17 столітті у Венеції, коли вирізаними картинками почали прикрашати меблі» – ділиться майстриня.
До того як почати робити іграшки Тетяна 11 років поспіль проводила гуртки з декоративно-прикладного мистецтва для дітей. А останні п’ять років вона прикрашає готові заготівки.
Для акції Тетяна робить 10 іграшок на тиждень. «Я роблю їх поступово. На одну іграшку треба 1-2 дні без перерви. А я працюю по декілька годин на день, тому на 1-2 іграшки виходить 2-3 дні», – каже майстриння.
Прикрасити ялинки іграшками майстрині планують до католицького Різдва. Висіти вони будуть у всіх об’єднаних територіальних громадах нашої області — сказав представник “Закарпатської туристичної організації” Олександр Коваль.