Хто такий нефролог

В даний час доведено, що хвороби нирок надають згубний вплив на інші органи, порушуючи їх нормальне функціонування. Необхідно вчасно звертати увагу на неполадки в роботі нирок і видільної системи. Якщо ви зіткнулися з проблемою ниркової недостатності, вам допоможе кваліфікований нефролог в Киеве. Оскільки з роботою нирок пов’язана і система виділення людини, лікар-нефролог також лікує проблеми, що стосуються сечоводів, сечівника і сечового міхура.

Напрямок до нефролога виписують уролог або терапевт, грунтуючись на результатах медичного обстеження, коли пацієнти при цьому вказують на болі в районі попереку і на проблему з сечовипусканням. Виходячи з історії хвороби, нефролог проводить більш ретельне дослідження. На основі лабораторних аналізів оцінюють головним чином рівень сечовини, фосфатів, кальцію, електролітів. У нефрології в основному застосовуються такі методи діагностики, як ЕКГ, рентгенографія, сканування нирки, УЗД сечового тракту, а також ряд інших процедур. Якщо не відома точна причина захворювання, виконують біопсію нирки, тобто беруть зразки тканин ураженого органу. У разі, коли підозрюють ураження судин, роблять ангіографію.

Застосовуються специфічний і нефропротективний методи лікування нирок. Перший метод залежить від конкретного захворювання, і може ґрунтуватися на застосуванні антибіотиків, стероїдів і регулюванні рівня глюкози в крові. Нефропротективноє лікування підходить для всіх видів патологій нирок. Його призначають при хронічних захворюваннях. Лікування зводиться до призупинення подальшого розвитку ниркової недостатності. До її прогресування можна обмежитися спеціальною терапією і дієтою. У гіршому випадку доводиться робити діаліз (процедура внепочечного очищення крові) або навіть пересаджувати донорський орган.

Нефрологи займаються не тільки діагностикою та лікуванням, а й спостерігають за пацієнтами, що перенесли операцію з пересадки нирки, здійснюють профілактику ниркових хвороб. Лікар дає необхідні рекомендації по дієті, способу життя і видає спеціальну літературу, що служить пам’яткою для хворого.

Цікавим є той факт, що часто на хвороби нирок вказує ниючий, ріжучий біль в нижньому відділі хребта, ближче до крижів. Як правило, така ситуація виникає у чоловіків, які ведуть, головним чином, сидячий спосіб життя: через викривлення хребта відбувається «опущення» нирок. В цьому випадку, перш за все, потрібно відновлювати правильне положення хребців, а потім звернутися до допомоги нефролога для лікування виниклої патології.

Багато що залежить від самих пацієнтів. Особливо це відноситися до людей, які живуть з хронічними захворюваннями нирок. Необхідно добре розуміти механізм хвороби, знати про фактори ризику, правильний спосіб життя і інші аспекти проблеми. Від того, наскільки грамотний пацієнт і його близькі, наскільки серйозно вони підходять до лікування, безпосередньо залежить його здоров’я. Своєчасно виявивши ознаки погіршення стану організму, можна попередити ускладнення, а також позбавити себе від тривалого лікування.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: