Дитину без щеплення за віком можуть відстронити від занять – Верховний суд

Відсторонення від занять у школі не щепленої за віком дитини є законним і забезпечує безпеку всіх учнів.

До такого висновку прийшов Верховний суд.

Як повідомляє прес-служба Верховного суду, суд залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів, якими відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не прищепленої за віком.

Підкреслюється, що згідно зі ст. 53 закону “Про освіту” “здобувачі освіти мають право на безпечні і нешкідливі умови навчання, змісту і праці, а також зобов’язані відповідально і дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, навколишнього середовища”.

Верховний суд звертає увагу, що закон дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині. Однак у цій справі індивідуальне право відмовитися від щеплення “протиставляється загальному праву суспільства, інших батьків і їх дітей”.

“Право дитини позивача на освіту в шкільному навчальному закладі було тимчасово обмежене через громадські інтереси”, — заявили в суді.

Відзначається, що право дитини на отримання освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати навчальний заклад при відсутності щеплень, встановлені альтернативні способи здобуття освіти та продовження навчання, зокрема в навчальному закладі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: