ДЕРЖАВНА АРХІВНА СЛУЖБА: ЕЛЕКТРОННА БАЗА ДАНИХ ЖЕРТВ КОМУНІСТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

В Україні створено електронну базу даних про жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму «Український мартиролог ХХ століття».

Метою інтернет-проєкту є створення електронної бази даних, у якій буде розміщено фотоінформацію та стислі біографічні дані про жертв репресій 1920-1950-х років комуністичного тоталітарного режиму і їх наступну реабілітацію; забезпечення інтелектуального доступу до архівних документів у мережі Інтернет.

«Український мартиролог ХХ ст. є підсумком роботи державних архівів, започаткованої ще 1989 року, яка пожвавилася після прийняття Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» (1991), коли почали складатися регіональні та тематичні бази даних на репресованих. Нині вони існують практично у всіх державних архівах, які прийняли на зберігання архівно-слідчі справи та інші документи, дотичні до політичних репресій. Нині розпочато зведення зазначених баз даних до централізованої загальнодоступної онлайн-бази», – зазначив Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

«Нам вдалося відновити базу даних, яка існувала, зробити її такою, що може функціонувати онлайн, і де вже зараз міститься інформація про майже 57 тисяч репресованих осіб. І незважаючи на те, що це десь лише п’ята частина від того, що ми можемо наповнити, ми вже вирішили презентувати її, щоб люди могли знайти своїх репресованих», – повідомив Анатолій Хромов.

Крім того, за словами очільника Укрдержархіву, у базі даних доступна інформація про репресованих мешканців нині тимчасово окупованих територій. «База містить кілька тисяч карток державних архівів АР Крим, Донецької, Луганської областей. Це ті документи, оригінали яких, на жаль, не контролюються Україною. Але за допомогою коротких інформаційних карток є можливість знайти відомості щодо репресованих осіб на цих територіях», – зазначив Анатолій Хромов.

«Український мартиролог ХХ століття» розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної архівної служби України (https://bit.ly/3lbOvUI), а його інтерфейс і програмне забезпечення відповідає усім сучасним вимогам.

МІН’ЮСТ

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: