Делегація з пардубіцького краю відвідала Перечин

З 25 по 29 жовтня, в рамках проекту “Партнерство шкіл”, офіційна делегація з Пардубіцького краю м. Світава (Чехія), відвідала м. Перечин разом з учнями, вчителями середньої школи, гімназії та ліцею в складі 46 чоловік. 

Мета приїзду – партнерство між освітніми закладами м. Перечин та м. Світави, обмін інформацією та знаннями, знайомство з українською культурою, традиціями.

У складі делегації: Їжі Петр – начальник освіти, культури, зовнішніх зв’язків, Зузана Штєпанкова – менеджер з комунікацій та туризму, редактор міського інформаційного бюлетеню в м.Світава, Марек Антош – начальник комунального підприємства по збереженню навколишнього середовища.

Делегація ознайомилася з визначними місцями м.Перечин, відвідали “Перечинську мануфактуру”, де мали змогу скуштувати сири від Перечинського виробника, Хресну дорогу, помилувалися пейзажною панорамою міста. 

Разом з Перечинським міським головою Іваном Погоріляком та керівним складом міської ради, поклали вінки та квіти до пам’ятника невідомим солдатам та запалили свічку пам’яті, в рамках відзначення 73-ї річниці визволення Закарпаття та України від фашистських загарбників. 

Теплий та родинний прийом чекав на делегацію в Перечинській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Присутні мали змогу ознайомитися зі шкільним музеєм. Учні школи підготували цікаву та повчальну розповідь про Перечин, його культуру, побут наших предків. Крім того, учні школи, гімназії та ліцею наших партнерів ознайомилися з навчальним процесом в освітніх закладах Перечина. 
28 жовтня, гімназисти та учні м. Світаві відвідали історичну Колочаву. З цим закарпатським селом, значною мірою пов`язані життя і творчість видатного чеського письменника Івана Ольбрахта. Приємно вразили експонати музею, що знаходиться в загальноосвітній школі № 1. Із захопленням слухали гості розповідь про древню дерев`яну церкву, своїми цікавинками здивувало “Старе село” – музей під відкритим небом.

Чеські друзі відвідали визначні місця Ужгорода та завітали в гості до Ужгородського ВПУ торгівлі та технологій харчування. 
Екскурсійною поїздкою відвідали с.Воєводино та Лумшори, де мали змогу помилуватися найчарівнішими краєвидами нашого району. 

20 по 25 вересня 2017 року, з таким же візитом до м. Світави приїхали учні Перечинської ЗОШ І-ІІІ ст., Перечинської гімназії суспільно-гуманітарного напрямку ІІ-ІІІст. та Перечинський професійний ліцей. 

За час кількаденного візиту, дітей тепло та щиро зустріли дирекція школи та представники чеських сімей. Із захопленням та великим задоволенням діти познайомилися зі своїми однолітками. Учні і педагоги брали участь у навчальному процесі шкіл м. Світаві.

Такий досвід дає можливість проаналізувати загальні тенденції розвитку освіти в Чеській республіці та Україні – діляться коментарями вчителі.

Підписанням Угоди про дружбу та партнерство, в травні цього року, офіційно підтвердилася партнерська співпраця між містом Перечин та містом Світаві. 

Резюмуючи результати візиту, Перечинська міська рада висловлює щиру подяку, найперше – керівництву ТДВ «Перечинський ЛХК» за надання спонсорської допомоги в перевезенні делегації з м.Перечин з 20 по 25 вересня, в кількості 48 чоловік до м. Світаві. 

Готелю “Берізка”, корчмі “Підкова”, ресторану “Кантіна”, римо-католицькому пасторальному центру за проживання та харчування учнів, перечинським родинам, які гостинно та щиро зустріли дітей з Чехії та прийняли до своїх сімей.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: