ДЕ найчастіше потребують заробітчан із Закарпаття

Українські заробітчани є, мабуть, найпотужнішою робочою силою в країнах східної Європи.

Кожного року заробітчани із Закарпаття штурмують кордони та подаються до інших країн у пошуках заробітку. За рубежем заробітчанам із Західної України доволі радіють. Зокрема, у Чехії офіційно вже визнали, що за відсутності заробітчан-заркарпатців може істотно постраждати сільськогосподарська галузь.

І хоч цьогоріч, у зв’язку із пандемією коронавірусу, кордони з ЄС були частково зачиненими, після Новорічно-Різдвяних свят, нашим краянам вдалось виїхати на заробітки певною мірою.

Масовий штурм кордонів нашими заробітчанами у 2021 році почався 10 січня. Саме тоді перед пунктом Малий Березний-Убля утворилися чималі черги з автівок. Маса краян поверталися до Словаччини. Відео із ситуацією на кордонах публікували у соціальних мережах 

Не краща ситуація спостерігалась того дня й на КПП «Ужгород». Черги із транспортних засобів тут розтягнулись на майже 2 кілометри.

Аналізуючи попит на заробітчан за кордоном, то найчастіше українських трудових мігрантів, окрім Словаччини, хочуть бачити у Чехії, Німеччині, Ізраїлі (карантин тут продовжено до 31 січня) та Польщі.

Найбільша заробітна плата серед цих країн в Ізраїлі та Німеччині 66,7 тис грн та 49 тис відповідно.

У Польщі з 2020 року на 15% підвищено рівень мінімальної оплати праці –майже до 600 євро.

Середня зарплата у Чехії становить 1100 євро (майже 29 тисяч крон чи 35 тисяч гривень), а це більше, ніж у Польщі і Словаччині. Заробіток українця залежить від сфери діяльності і його досвіду. Наприклад, некваліфікований працівник за годину роботи отримує від 100 крон (від 120 гривень).

Найпопулярнішими пошуковими запитами українців щодо вакансій за кордоном є робота офіціантом та водієм.

Зокрема, що стосується Польщі, то тут найближчим часом очікують на лікарів та медсестер із України. Наразі у Польщі є попит на працівників з України переважно на нижчому рівні: насамперед у логістичній, складській, харчовій та виробничій галузях.

За словами краян, у пошуках оптимального заробітку, не варто обирати Італію. Нашим заробітчанам платять у цій країні доволі скупо. Люди зізнаються, що минулого року отримували там зарплату 600-700 євро. А це, на жаль, дуже мало. Та, звісно, є люди, що не маючи іншого вибору, змушені працювати і за ці гроші, притому – без вихідних. Зазвичай, українські жінки працюють у італійських сім’ях у якості домробітниць.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: