Чий БОРЩ? – кулінарно-політічний батл

Борщ-батл ініціював український уряд ще восени. Але вчора соц мережі вибухнули дискусією. Раніше цю тему піднімали міністерство закордонних справ України і мінкульт. Питання серйозне!

Чиновники перейнялися тим, що Росія привласнила собі такий український відкриття і почали діяти. А днями один російський шоумен Андрій Бочаров підхопив цю тему і написав пост про Російський борщ. На це бурхливо відреагували українські борщепатріоти, яких в свою чергу почали тролити росіяни і погрожувати анексією сала.

Деталі цього нового і цікавого кулінарно-політічіского батла розбірает Страна.ua

Борщебатл ініціював ще в жовтні український уряд. Глава Мінкульту Олександр Ткаченко задумався внести це гаряче блюдо в національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України.
У цей список вже входять різноманітні історичні речі: всякі вишиванки, сорочки, святкові обряди і багато іншого. А тепер хотіли внести туди борщ.

Міністр заявив “… Радій, що автентичний процес приготування борщу тепер офіційно стане визнаним набутком українських традіцій!”

У листопаді це продовжилося на рівні іншого міністерства – міністерства закордонних справ. Адже пора виносити український борщ на міжнародну арену. Все що вони зробили – це виправили турецьку статтю про борщ у Вікіпедії. Про це написала дружина посла України в Турчинні Тетяна Сибіга.

Варто відзначити, що в більшості російських ресторанах головним традиційною стравою є борщ.

Мабуть проти цього вирішили повстати українська влада. Цю ідею підтримав відомий кулінар Євген Клопотенко. Він заявив, що необхідно протистояти російській борщовій пропаганді і зафіксувати проходження цієї страви через ЮНЕСКО.

Уряд Росії прокоментував цю тему так: “Борщ – це загальне блюдо східних слов’ян і претендувати на нього якась одна країна не має право”.

Наприклад, російськомовна вікіпедія пише що борщ (слово) зустрічається у багатьох народів: це блюдо є у росіян, українців (укр. Борщ), білорусів (біл. Боршч), поляків (barszcz «баршч»), литовців (barščiai «барщчяй» ), румун (borş «борш») і молдаван (борш, borş).

Українська ж вікіпедія вважає, що борщ – це чисто український винахід.

Втім ніяких історичних досліджень на цю тему не було. Але можливо незабаром цим хтось займеться…

Цей борщебатл міг би затихнути, але днями його розігріли. Російський шоумен Андрій Бочаров, нічого не підозрюючи поїв борщ в російському ресторані. І у пості похвалив приготований для нього російський борщ. Як наслідок в коментарях почали виступати борщелюбителі з України та Росії. Одні пишуть, що “Борщ наш”, інші “Ні, наш”.

На тлі цього батла питання з Кримом вже стає неактуальним.

Ця публікація набрала більше 4 тисяч коментарів за добу. В основному цю тему висміювали. А деякі навіть угражали анексією сала.

До сетівих батлів підключився відомий письменник-фантаст Сергій Лук’яненко. Він запропонував, що відтепер 6 грудня має бути днем російського борщу. Потім він написав пост, у якому підбивав свої підсумки даного батла:

“Давайте сперечатися чиї пельмені? Китайські, японські, російські? Равіолі або маульташен? Кухня адаптується в кожній країні, а витоки її йдуть з тих часів, коли не було ще нинішніх держав і стурбованих патріотів …. Не про те треба турбуватися, чий борщ правильніше. Треба турбуватися про те, у кого він наваристий і хто останні рублі або гривні в гаманці не перебирає, щоб буряк купити “.

Ну, а ми вважаємо, що чим би люди не тішились, аби не борщами в політичному контексті. Борщ потрібно їсти, а не обговорювати.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: