Чим людству загрожує стійкість бактерій до антибіотику

ВООЗ розповів чим може загрожувати людству стійкість бактерій до антибіотику. Цього не можна допустити!

Нас оточують трильйони бактерій. Ці одноклітинні організми — одні з перших форм життя на нашій планеті. Не всі бактерії є шкідливими. Є і корисні бактерії, які допомагають нашому травленню та імунітету. Але є й такі, що можуть викликати як легку недугу, так і смертельну епідемію.

За підрахунками істориків, в середні віки епідемія чуми забрала життя 25 мільйонів людей. Але зараз навіть це страшне захворювання можна вилікувати антибіотиками, так само як і бактеріальні пневмонії, менінгіти тощо.

Людей рятують у випадках, які були вироком колись, наприклад, при сепсисі.

Закарпатський обласний центр громадського здоров’я інформує:

Як це буває з досягненнями науки, дуже швидко ми почали сприймати прорив як дещо належне. Хтось приймає антибіотики без призначення лікаря. Хтось не дотримується рекомендацій та припиняє приймати препарат на свій розсуд. Це прискорює таке явище як антибіотикорезистентність.

Антибіотикорезистентність — це стійкість бактерій до антибактеріального препарату, який має їх знищити. Чим частіше ми вживаємо антибіотики, тим швидше виникає цей процес.

ЧИМ ЦЕ ЗАГРОЖУЄ ЛЮДСТВУ:

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), якщо нічого не вдіяти вже зараз, то до 2025 року більша частина протимікробних препаратів втратить свою ефективність. Лікування отиту, циститу більше не обмежаться прийомом ліків. А акушерам варто буде згадати, як приймати важкі пологи без кесаревого розтину. Бо операція загрожуватиме породіллі смертельною інфекцією.

Вже у 2050 році антибіотикорезистентність може забрати до 10 мільйонів життів щороку. Це означає, що ми можемо побачити як помирають від пневмонії наші онуки.
Життя в постантибіотикову еру означає, що нам варто забути про багато досягнень медицини, адже без антибіотиків навіть найпростіші операції знову стануть смертельно небезпечними.

Цього не можна допустити!

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: