Букові праліси НПП “Зачарований край” віднесено до списку ЮНЕСКО

Як інформує сайт НППЗК, нещодавно, 7 липня для НПП “Зачарований край” став знаменним днем – саме у це професійне свято – День працівника природно-заповідної справи колектив “Зачарованого краю” отримав символічний подарунок – віднесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО! Це позитивний результат кількарічної роботи, яка є результатом включення до Пан’європейської номінації особливо цінних осередків букових пралісів і старовікових лісів, які охороняються на території  НПП “Зачарований край”.
Значимим також є те, що саме цьогоріч виповнюється 10 років з часу включення букових пралісів до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО! Відтепер раніше названий проект у рамках розширення об’єкта “Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини” має назву “Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи” і розташовується на території дванадцяти країн, окрім попередніх трьох: України, Словаччини і Німеччини, додані також Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Іспанія, Італія, Румунія, Словенія.
У рамках розширення в об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, окрім букових пралісів НПП “Зачарований край”: Зачарований Край – Іршавка (93,97 га) та Зачарований Край – Великий Діл (1164,16 га), – включено ще три українські лісові масиви: Горгани (заповідна зона – 753,48 га), Розточчя (384,81 га) Сатанівська Дача (212,01 га), Синевир – Дарвайка (1588,46 га), Синевир – Квасовець (561,62 га), Синевир – Стримба (260,65 га), Синевир – Вільшани (454,31 га).
До 2017 року в транскордонний об’єкт “Букові праліси” входили лісові масиви Чорногора, Уголька – Широкий Луг, Свидовець, Мараморош, Кузій – Трибушани, Стужиця – Ужок,  повідомляється на сайті ЮНЕСКО.
Як відзначають у ЮНЕСКО, з кінця останнього Льодовикового періоду, європейські букові ліси успішно поширювалися протягом декількох тисячоліть з ряду ізольованих ділянок в Альпах, Карпатах, Середземномор’ї та Піренеях. Цей процес триває донині. Успішне поширення букових лісів відображає їхню гнучкість і пристосованість до різних географічних, кліматичних та інших природних умов.
Засідання 41-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини проходить під головуванням засновника і директора Міжнародного центру культури в Кракові Яцека Пурхла, з 2 по 13 липня. Занесення об’єктів до Списку Всесвітньої спадщини триватиме до 9 липня включно.
Як зазначено у документальному описі на сайті ЮНЕСКО, –  віднесення цих старовікових лісів відіграють величезну роль в збереженні існуючих об’єктів Всесвітньої спадщини. Розширений список  лісових об’єктів має вирішальне значення для довгострокового збереження європейських букових екосистем: розмір складових частин, їх просторовий розподіл покриву, різноманітність умов навколишнього середовища і генетична різноманітність бука. Жоден інший вже існуючий об’єкт Світової спадщини не об’єднує ці можливості, що робить унікальним проект з точки зору збереження стародавніх букових лісів Європи.
Директор НПП “Зачарований край” І.М. Піняшко особисто та весь колектив парку висловлюють щиру подяку усім, хто причетний до цієї перемоги!
Фото: “Z-Group”

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: