Африканська чума свиней: симптоми та профілактика

Це надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп , що характеризується здебільшого гострим перебігом та проявляється лихоманкою , крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри , ураженнями внутрішніх органів та високою смертністю , що призводить до значних економічних збитків. Хворіють тільки домашні та дикі свині   і ні в якому разі людина.
Характерними для хвороби є наступні ознаки: раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву; підвищення температури тіла до 40,5-42*С; зниження апетиту , в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать зарившись у підстилку; ядуха, кашель, блювота , діарея (іноді з кров’ю), частіше запор , слизисті виділення з очей та носа.
Як запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство?
Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати їх вигулу та контакту з іншими тваринами. Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар. Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів. Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин. Не згодовувати свиням харчові відходи , що містять свинину чи продукти забою.
При виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно сповістіть ветеринарну службу.
На даний період у шести районах області реєструвались випадки загибелі диких свиней від даної хвороби, а в с. Нижній Коропець Мукачівського району – домашніх свиней.
Рішеннями протиепізоотичних комісій при Закарпатській ОДА, та Іршавській РДА прийняті рішення про депопуляцію (відстріл, знищення) диких свиней у лісомисливських угіддях області та району. 
 
Іван  Халус
начальник Іршавського районного відділу Головного
управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: