Курс валют НБУ: USD: 26.75521 | EUR: 31.26079

Z-Group

У Хусті вперше за 25 років відбулося регіональне зібрання Асоціації міст України

 Стрічка новин
У Хусті вперше за 25 років відбулося регіональне зібрання Асоціації міст України
Липень 28
20:27 2017

У вівторок, 25 липня, до Хуста з’їхалися майже усі міські голови районних та обласного центрів нашого краю, аби взяти участь у загальних зборах Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ). У рамках заходу місто над Тисою відвідав і виконавчий директор всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Олександр Слобожан.

Власне Асоціація міст України була створена 25 років тому й об’єднує 615 органів місцевого самоврядування – приблизно 80% міського населення України. До її складу входять також 30% об`єднаних громад, які утворилися внаслідок децентралізаційної реформи.

Завдання організації – захист інтересів органів місцевого самврядування. При об`єднанні діє 24 регіональні відділення, серед яких і закарпатське, очолюване міським головою Ужгорода Богданом Андрієвим.

У Хусті масштабне зібрання відбулося вперше. Тож, як і годиться, першим привітав гостей очільник міста Володимир Кащук.

“Уперше за останні 25 років у Хусті відбулася подібна зустріч із колегами-мерами інших міст Закарпаття. Окрім того, захід співпав із 25-річчям Асоціації міст України, яка, на моє переконання, є дієвим механізмом, що суттєво сприяє донесенню до Верховної Ради, Кабінету Міністрів інформації “з низів”.

Ми, всі тут присутні, є однодумцями, адже маємо схожі проблеми і намагаємося спільно відшукати найефективніші шляхи їхнього вирішення, тому вважаю подібні зібрання не просто доцільними, а вкрай важливими для успішного розвитку територіальних громад”, – зазначив Володимир Кащук.

Загалом учасники заходу на нараді розглянули ряд важливих питань. Так, про хід децентралізаційної реформи у Закарпатській області, а саме про проблеми та шляхи їхнього вирішення доповів виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Іван Ревтій, про ініціативу Закарпатського РВ АМУ з відновлення розробки законопроекту “Про розвиток гірських територій в Україні” – консультант із правових питань Офісу реформ Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша.

Проблематику земельних питань – розпорядження міськими, селищними та сільськами радами землями поза межами населеного пункту, забезпечення земельними ділянками учасників АТО – порушив Іршавський міський голова Степан Бобик. Також присутні на зібранні узагальнили пропозиції та проблемні питання для розгляду на другій регіональній платформі, що планується до проведення у серпні 2017 року тощо.

“Сьогодні відбулася дуже конструктивна робоча зустріч. Закарпатське відділення АМУ добре попрацювало, детально розглянувшии на загальних зборах проблемні питання, що є спільними для майже всіх населених пунктів Закарпаття, зокрема порушили вкрай важливе питання держбудконтролю тощо”, – підсумував виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

На завершення зібрання почесний гість виконав приємну місію – від імені президента Асоціації міст України Віталія Кличка вручив подяку за віддану працю на благо територіальних громад, вагомий внесок у діяльність Асоціацій Івану Ревті, а також подякою прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм відзначив Хустського міського голову Володимира Кащука.

Хустська міська рада

Богдана Клекнер

Читати також


0 коментарів

Немає коментарів!

Наразі немає коментарів, хочете ви додати його?

Напишіть коментар

Напишіть коментар

Стрічка новин


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: