Курс валют НБУ: USD: 26.75521 | EUR: 31.26079

Z-Group

Навіщо потрібен запобіжний клапан?

 Стрічка новин
  • Унікальне мінеральне джерело на Іршавщині Закарпаття здавна відоме як край надзвичайно багатий мінеральними джерелами. В області вже досліджено понад триста мінеральних лікувальних джерел. Не винятком є Іршавський район Закарпатської області, тут в урочищі Кам’янка біля...
  • Періс Хілтон хоче купити курорт на Закарпатті – ЗМІ Представники Періс Хілтон ведуть переговори про покупку санаторію Деренівська Купіль, розташованого в селищі Нижнє Солотвино Закарпатської області, в 20 кілометрах від Ужгорода. Про це повідомляє Укрінформ. На даний момент обговорюються...
  • Стали відомі всі нардепи-мажоритарники від Закарпаття Після закінчення обробки ЦВК протоколів стали відомі переможці у Закарпатській області. Хто проходить до Ради від Закарпаття: 68 округ – Горват Роберт (самовисуванець) 69 округ – Балога Віктор (партія Єдиний...
  • Відома Maruv буде в Ужгороді з концертом Maruv – українська співачка, автор пісень, саундпродюсер, режисер власного шоу і власного життя. Яркий приклад жінки, яка зробила себе сама. Вона точно знає, як зробити пісню, яка заставить танцювати або...
  • У Петра Добромільського вдома проводять обшук (відео) Сьогодні о 7 ранку до Петра Добромльського у с.Білки додому прийшли проводити обшук слідчі з Головного слідчого управління, з підозрою у підкупі виборців.  Нагадаємо, Петро Добромільський балотується по 71 виборчому...
Навіщо потрібен запобіжний клапан?
Грудень 05
20:14 2017

Запобіжні клапани служать для автоматичного захисту обладнання і трубопроводів від перевищення тиску робочого середовища понад встановленої величини за допомогою скидання її надлишку.

Питанням захисту пневмо- і гідросистем від надлишкового тиску відводиться важливе місце в комплексі заходів щодо забезпечення загальної надійності роботи систем трубопровідного транспорту, промислових і енергетичних установок.

Загроза надлишкового тиску може з’являтися як внаслідок впливу сторонніх чинників ─ поломки обладнання, помилок персоналу, надходження тепла від сторонніх джерел і т. Д., Так і в результаті внутрішніх фізичних процесів.

Запобігання аварійного перевищення робочих параметрів- функція запобіжної трубопровідної арматури, важливим сегментом якої є предохранительный клапан. Яскравий приклад ─ запобіжний клапан для котла, що спрацьовує, як тільки тиск в барабані котла досягає граничних значень. Частина пари через клапан випускається в атмосферу, і тиск повертається до допустимим величинам. Або запобіжний скидний клапан, без якого не обходиться жодна система, в якій проходить газ під тиском. Ще один зовсім «побутовий» приклад ─ клапан запобіжний для водонагрівача.

Втім, запобіжна трубопровідна арматура ─ це не тільки запобіжні клапани.

Різноманіття вибору

Запобіжна арматура проводиться в різних формах. Наприклад, у вигляді мембранно-розривних пристроїв (МРУ) і мембранно-запобіжних пристроїв (МПУ). Перші складаються з розривної запобіжної мембрани і вузла її кріплення. Самі МРУ можуть бути розривними, зрізними, ламаються, з примусовим руйнуванням. Ці пристрої забезпечують максимально оперативне скидання робочого середовища.

Мембранні запобіжні пристрої (МПУ) мають в своєму складі МРУ і запобіжний клапан. Володіючи мінімальною інерційністю, при спрацьовуванні вони здатні забезпечити швидке відкриття проходів для скидання великої кількості робочого середовища. МПУ встановлюють паралельно або послідовно із запобіжним клапаном.

Ще один варіант запобіжної арматури ─ імпульсно-запобіжний пристрій (ІПУ) ─ сукупність запобіжних клапанів. Клапан запобіжний 1 (в деяких нормативних документах його називають ЦПК ─ головний запобіжний клапан) встановлюється на магістралі (ємності, резервуарі), а другий імпульсний клапан запобіжний 2 з меншим прохідним перетином виконує роль керуючого елемента.

Вирішальна роль запобіжного клапана

І все ж, запобіжні клапани – самостійно або в складі спеціальних пристроїв – головний спосіб попередити руйнівні наслідки аварійного перевищення тиску.

У порівнянні з іншими видами запобіжної арматури пристрій клапана сппк запобіжного досить простий. Не ставить складнощів налагодження та регулювання запобіжних клапанів. Їх відрізняє величезний вибір ─ велика різноманітність модифікацій, виконань та розмірів. Установлювати запобіжний клапан ─ найбільш універсальний спосіб забезпечити високу безпеку широкого спектру технологічного обладнання.

Незважаючи на те, що у всіх його додатках призначення запобіжного клапана одне ─ оберігати обладнання від недопустимого перевищення тиску, у цього сегмента трубопровідної арматури чимало різновидів.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читати також


0 коментарів

Немає коментарів!

Наразі немає коментарів, хочете ви додати його?

Напишіть коментар

Напишіть коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Стрічка новин

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: