Курс валют НБУ: USD: 26.75521 | EUR: 31.26079

Z-Group

Навіщо потрібен запобіжний клапан?

 Стрічка новин
  • У Джублику будують найбільший храм Закарпаття (Відео) Джублик – християнський центр на околиці села Нижнє Болотне, що на Іршавщині, – привертає увагу паломників з усіх куточків України та з-за кордону. Урочище Джублик унікальне тим, що 16 років...
  • Борги закарпатців за житлово-комунальні послуги За січень–липень 2018р. нарахування за житлово-комунальні послуги склали 1142,7 млн.грн. Населенням Закарпатської області сплачено 1039,1 млн.грн, включаючи погашення боргів попередніх періодів. Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг по області склав 90,9%, що...
  • До бюджету Пенсійного фонду за 8 місяців надійшло понад 20 млн грн власних коштів Діяльність головного та підвідомчих управлінь Пенсійного фонду України в Закарпатській області протягом восьми місяців 2018 року спрямовувалась, у першу чергу,  на забезпечення стабільного фінансування та своєчасної виплати пенсій. Надходження власних...
  • Андрій Любка вирушає в тур Україною Молодий письменник Андрій Любка відправляється у тур містами України із презентацією психологічного трилера “Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан”. Про це повідомляє АПУ. “П’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку...
  • Спалах смертельної хвороби на Закарпатті: лікарі розповіли хто під ризиком Діти, люди зі слабким імунітетом і ослабленою захисною реакцією дихальних шляхів, ті, які зловживають курінням або алкоголем, в першу чергу, перебувають у групі ризику і можуть заразитися смертельною менінгококовою інфекцію....
Навіщо потрібен запобіжний клапан?
Грудень 05
20:14 2017

Запобіжні клапани служать для автоматичного захисту обладнання і трубопроводів від перевищення тиску робочого середовища понад встановленої величини за допомогою скидання її надлишку.

Питанням захисту пневмо- і гідросистем від надлишкового тиску відводиться важливе місце в комплексі заходів щодо забезпечення загальної надійності роботи систем трубопровідного транспорту, промислових і енергетичних установок.

Загроза надлишкового тиску може з’являтися як внаслідок впливу сторонніх чинників ─ поломки обладнання, помилок персоналу, надходження тепла від сторонніх джерел і т. Д., Так і в результаті внутрішніх фізичних процесів.

Запобігання аварійного перевищення робочих параметрів- функція запобіжної трубопровідної арматури, важливим сегментом якої є предохранительный клапан. Яскравий приклад ─ запобіжний клапан для котла, що спрацьовує, як тільки тиск в барабані котла досягає граничних значень. Частина пари через клапан випускається в атмосферу, і тиск повертається до допустимим величинам. Або запобіжний скидний клапан, без якого не обходиться жодна система, в якій проходить газ під тиском. Ще один зовсім «побутовий» приклад ─ клапан запобіжний для водонагрівача.

Втім, запобіжна трубопровідна арматура ─ це не тільки запобіжні клапани.

Різноманіття вибору

Запобіжна арматура проводиться в різних формах. Наприклад, у вигляді мембранно-розривних пристроїв (МРУ) і мембранно-запобіжних пристроїв (МПУ). Перші складаються з розривної запобіжної мембрани і вузла її кріплення. Самі МРУ можуть бути розривними, зрізними, ламаються, з примусовим руйнуванням. Ці пристрої забезпечують максимально оперативне скидання робочого середовища.

Мембранні запобіжні пристрої (МПУ) мають в своєму складі МРУ і запобіжний клапан. Володіючи мінімальною інерційністю, при спрацьовуванні вони здатні забезпечити швидке відкриття проходів для скидання великої кількості робочого середовища. МПУ встановлюють паралельно або послідовно із запобіжним клапаном.

Ще один варіант запобіжної арматури ─ імпульсно-запобіжний пристрій (ІПУ) ─ сукупність запобіжних клапанів. Клапан запобіжний 1 (в деяких нормативних документах його називають ЦПК ─ головний запобіжний клапан) встановлюється на магістралі (ємності, резервуарі), а другий імпульсний клапан запобіжний 2 з меншим прохідним перетином виконує роль керуючого елемента.

Вирішальна роль запобіжного клапана

І все ж, запобіжні клапани – самостійно або в складі спеціальних пристроїв – головний спосіб попередити руйнівні наслідки аварійного перевищення тиску.

У порівнянні з іншими видами запобіжної арматури пристрій клапана сппк запобіжного досить простий. Не ставить складнощів налагодження та регулювання запобіжних клапанів. Їх відрізняє величезний вибір ─ велика різноманітність модифікацій, виконань та розмірів. Установлювати запобіжний клапан ─ найбільш універсальний спосіб забезпечити високу безпеку широкого спектру технологічного обладнання.

Незважаючи на те, що у всіх його додатках призначення запобіжного клапана одне ─ оберігати обладнання від недопустимого перевищення тиску, у цього сегмента трубопровідної арматури чимало різновидів.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читати також


0 коментарів

Немає коментарів!

Наразі немає коментарів, хочете ви додати його?

Напишіть коментар

Напишіть коментар

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Стрічка новин


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: