Курс валют НБУ: USD: 26.75521 | EUR: 31.26079

Z-Group

На Закарпатті проходить мандрівний фестиваль Docudays UA

 Стрічка новин
На Закарпатті проходить мандрівний фестиваль Docudays UA
Листопад 11
17:56 2017

Фест розпочався в Ужгороді 14 жовтня з відкриття фотовиставки “МОЯ АРМІЯ. Бачити серцем”, в основу якої лягли роботи із фотокниги “.RAW. Історія змін українців та армії”. Презентували проект її куратор(к)и – Іван Чернічкін і Анна Войтенко, а також запрошені фотограф(к)и – Олександр Гляделов, Максим Левін, Сергій Моргунов, Юлія Кочетова-Набожняк. Вони розповіли про свої останні проекти, присвячені військовому конфлікту, а також життю внутрішніх переселенців.

“Метою було зробити історію про зміни в армії. Наша група зібрала фотографії, ми написали тексти та залучили канадського фотографа Дональда Вебера, аби отримати погляд іззовні. Адже для нас, українців, ця війна – дуже особиста й болісна історія, а ми хотіли отримати “охолоджений” погляд, так і склали проект книги “.RAW. Історія змін українців та армії”. Щоби витримати об’єктивність, необхідно було залучити іноземного експерта: для нас, безумовно, усі наші бійці – герої, але є небезпека отримати занадто пропагандистський результат. Водночас ми розповідаємо історію через людей і, звісно, усе це емоційно заряджено”, – ділиться Анна Войтенко.

Окрім цього, на відкритті відбувся показ фільму “До скорого”, який презентувала його режисерка Юлія Кочетова-Набожняк.

Другий день Мандрівного Docudays UA в Ужгороді, 15 жовтня, – це показ стрічки “Боротьба Джамали” (режисерка Елін Йонссон), яку представляв Алім Алієв, співзасновник “Крим SOS” і програмний директор “Кримського дому”. За його словами, на сьогодні зафіксовано 300 випадків порушення прав людини на півострові, окрім цього, нараховується 47 політв’язнів, 18 людей уважаються зниклими та ще 6 вбитими за політичними мотивами.

У своїй промові Алієв визначає такі основні тенденції в реальності, що зараз панує в Криму:

  • Мілітаризація: Крим стрімко перетворюється з туристичної бази на військову.
  • Побудова альтернативних, лояльних до російського уряду інституцій у кримськотатарському середовищі.
  • Зміна населення: за період окупації Крим покинули понад 25 тис. мешканців, натомість півострів усе більше приваблює й стає місцем проживання вихідців із Росії, зокрема чиновників, представників спецслужб і бізнесу.
  • Створення нової ідентичності, яка базується на активному пропагуванні ідеї, що Крим і його мешканці є питомою частиною російської держави й народу.

Фото: Михайло Мельниченко

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читати також


0 коментарів

Немає коментарів!

Наразі немає коментарів, хочете ви додати його?

Напишіть коментар

Напишіть коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Стрічка новин

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: