Курс валют НБУ: USD: 26.75521 | EUR: 31.26079

Z-Group

Хто такий нефролог

 Стрічка новин
Хто такий нефролог
Лютий 04
21:42 2018

В даний час доведено, що хвороби нирок надають згубний вплив на інші органи, порушуючи їх нормальне функціонування. Необхідно вчасно звертати увагу на неполадки в роботі нирок і видільної системи. Якщо ви зіткнулися з проблемою ниркової недостатності, вам допоможе кваліфікований нефролог в Киеве. Оскільки з роботою нирок пов’язана і система виділення людини, лікар-нефролог також лікує проблеми, що стосуються сечоводів, сечівника і сечового міхура.

Напрямок до нефролога виписують уролог або терапевт, грунтуючись на результатах медичного обстеження, коли пацієнти при цьому вказують на болі в районі попереку і на проблему з сечовипусканням. Виходячи з історії хвороби, нефролог проводить більш ретельне дослідження. На основі лабораторних аналізів оцінюють головним чином рівень сечовини, фосфатів, кальцію, електролітів. У нефрології в основному застосовуються такі методи діагностики, як ЕКГ, рентгенографія, сканування нирки, УЗД сечового тракту, а також ряд інших процедур. Якщо не відома точна причина захворювання, виконують біопсію нирки, тобто беруть зразки тканин ураженого органу. У разі, коли підозрюють ураження судин, роблять ангіографію.

Застосовуються специфічний і нефропротективний методи лікування нирок. Перший метод залежить від конкретного захворювання, і може ґрунтуватися на застосуванні антибіотиків, стероїдів і регулюванні рівня глюкози в крові. Нефропротективноє лікування підходить для всіх видів патологій нирок. Його призначають при хронічних захворюваннях. Лікування зводиться до призупинення подальшого розвитку ниркової недостатності. До її прогресування можна обмежитися спеціальною терапією і дієтою. У гіршому випадку доводиться робити діаліз (процедура внепочечного очищення крові) або навіть пересаджувати донорський орган.

Нефрологи займаються не тільки діагностикою та лікуванням, а й спостерігають за пацієнтами, що перенесли операцію з пересадки нирки, здійснюють профілактику ниркових хвороб. Лікар дає необхідні рекомендації по дієті, способу життя і видає спеціальну літературу, що служить пам’яткою для хворого.

Цікавим є той факт, що часто на хвороби нирок вказує ниючий, ріжучий біль в нижньому відділі хребта, ближче до крижів. Як правило, така ситуація виникає у чоловіків, які ведуть, головним чином, сидячий спосіб життя: через викривлення хребта відбувається «опущення» нирок. В цьому випадку, перш за все, потрібно відновлювати правильне положення хребців, а потім звернутися до допомоги нефролога для лікування виниклої патології.

Багато що залежить від самих пацієнтів. Особливо це відноситися до людей, які живуть з хронічними захворюваннями нирок. Необхідно добре розуміти механізм хвороби, знати про фактори ризику, правильний спосіб життя і інші аспекти проблеми. Від того, наскільки грамотний пацієнт і його близькі, наскільки серйозно вони підходять до лікування, безпосередньо залежить його здоров’я. Своєчасно виявивши ознаки погіршення стану організму, можна попередити ускладнення, а також позбавити себе від тривалого лікування.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читати також


0 коментарів

Немає коментарів!

Наразі немає коментарів, хочете ви додати його?

Напишіть коментар

Напишіть коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Стрічка новин

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: